Екологічний тренінг «Моніторингові дослідження стану ґрунту» у Києві
Педагоги області: Лещенко І. А. - завідувач лабораторією інноваційних технологій ДОЕНЦ, Тесленко Н. В. - заступник директора з навчально-виховної роботи Краматорського НВК ЗОШ№32-ДНЗ Краматорської міської ради стали учасниками екологічного тренінгу «Моніторингові дослідження стану ґрунту», який проводив Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України.
На початку відкриття тренінгу з вітальним словом виступив Вербицький В. В.- доктор педагогічних наук, професор, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України. Вербицький В. В. визначив мету і завдання тренінгу.
В ході роботи учасникам тренінгу була представлена презентація наукових досліджень Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБіП). Про стан та перспективи використання ґрунтів України та їх охорону доповів завідувач кафедри ґрунтознавства та охорони ґрунтів імені проф. М. К. Шикули, доктор с-г наук, професор Балаєв А. Д. Акцентував увагу слухачів на агрохімічних та агроекологічних методах дослідження ґрунтів завідувач кафедри агрохімії та якості продукції рослинництва ім. О. І. Душечкіна, доктор с-х наук, член-кор. Бикін А. В. Цікавою була подорож до музею ґрунтів в якому представлені типи ґрунтів України. З основними завданнями, перспективами та принципами роботи агрохімічної лабораторії ознайомила завідувач лабораторії охорони ґрунтів, кандидат с-х наук, доцент Тонха О. Л. Вона розповіла про визначення гумусу за методом Тюріна в модифікації Сімакова, мікробіологічну активність ґрунту та її вплив на показники родючості.
Учасники тренінгу побували і на практичних заняттях. На яких ознайомились з правилами відбору зразків ґрунту, рослин, підготовки їх до аналізу; з агрохімічним аналізом ґрунту, визначенням pH водної та сольової витяжки ґрунту; визначення гідролітичної кислотності за методом Каппена; визначення азоту, фосфору, калію, мікроелементів в рослинних зразках за експрес діагностикою.
Організатори тренінгу підвели підсумки і вручили сертифікат, який засвідчує, що педагоги пройшли навчання за програмою тренінгу «Моніторингові дослідження стану ґрунтів» тривалістю 18 годин.