Новини
З 25 до 28 червня ц.р. у м. Київ Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді був проведений збір лідерів Всеукраїнської дитячої спілки «Дитячий екологічний парламент» (ВДС «ДЕП») та юннатських секцій товариства охорони природи.
У заході взяли участь делегації із 18 областей України загальною кількістю 89 осіб (70 дітей та 19 керівників) з числа представників регіональних осередків ДЕП, дитячих громадських екологічних організацій, юннатських секцій товариства охорони природи, екологічних загонів, які діють при обласних, районних, міських еколого-натуралістичних центрах, станціях юних натуралістів та закладах середньої загальної освіти. З Донецької області на зборі брали участь: Щербаков Даніїл-голова Донецького відділення ДЕП, Клименко Максим (учні Часовоярської ЗОШ №15), Денисова Ганна-віце спікер Донецького відділення ДЕП, Бабич Ганна-секретар ДЕП (учениці Костянтинівської ЗОШ №9). Всі вони вихованці гуртків ДОЕНЦ.
20-22 червня у м. Києві проходив другий (очний) тур 3-го етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості», що проходив цьогоріч у номінації «Методист-2018». Конкурс проводився відділом позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини департаменту професійної освіти разом з Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України, Інститутом проблем виховання Національної академії педагогічних наук України, Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді, Національним центром «Мала академія наук України», Українським державним центром позашкільної освіти, Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді з метою підвищення якості та удосконалення змісту позашкільної освіти, підтримки талановитих педагогів позашкільних навчальних закладів системи освіти, сприяння їх самореалізації.
22 – 24 травня 2018 року Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України спільно з Департаментом інтелектуальної власності України, державним підприємством «Український інститут інтелектуальної власності», філією «Український центр інноватики та патентно-інформаційних послуг», Українським альянсом по боротьбі з підробками і піратством, академічними установами НАН і НААН України, закладами вищої освіти за підтримки Національної академії наук України провів Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму серед учнів 12-15 років, та Всеукраїнський конкурс дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник».
18-20 травня Донецьким обласним еколого-натуралістичним центром був проведений обласний зліт учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань, учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів. У 2018 році Зліт проводився в рамках року Всеукраїнського натуралістичного руху і присвячений 100-річчю позашкільної освіти в Україні та Дню Європи. Співорганізатором заходу було Донецьке обласне управління лісового та мисливського господарства (директор Стороженко В. І.).
Органічне землеробство (природне землеробство, біологічне землеробство, екологічне землеробство) – це метод ведення сільського господарства, який виключає застосування пестицидів, гербіцидів, хімічних добрив, регуляторів росту рослин, а також генномодифікованого посівного матеріалу.
20-22 квітня Донецький обласний еколого-натуралістичний центр зібрав у Святогірську всіх найактивніших, найталановитіших дітей області, які протягом року займалися природоохоронною та просвітницькою діяльністю в екологічній сфері для підведення підсумків та стимулювання подальшої ефективної роботи. Це діти та їх керівники з Маріуполя, Краматорська, Волновахи, Дружківки, Добропілля, Лиману, Костянтинівки, Мирнограду, Мангушського, Великоновосілківського, Волноваського, Мар’їнського, Добропільського, Покровського, Костянтинівського районів Донецької області.
Протягом лютого-березня 2018 року Донецьким обласним еколого-натуралістичним центром був проведений V обласний конкурс «Екологія і здоров’я». На заочний етап конкурсу було надано 139 науково-дослідницьких робіт. На очний етап було запрошено 92 юних науковця Донеччини з міст: Краматорська, Волноваха, Костянтинівки, Добропілля, Дружківки, Часів Яру, Мирнограду, Торецька, Слов’янська, Новогродівки, Селідове, Покровська, Бахмуту, Білозерська, а також Бахмутського, Добропільського, Волноваського, Костянтинівського, Покровського, Великоновосілківського, Мангушського, Мар’їнського районів.
В Донецькій області пройшов цикл тренінгів для представників навчальних закладів «Впровадження оновлених додатків до навчально-методичного мультимедійного посібника (для України) «Крок за кроком».
Ніякі примхи погоди: ні дощ, ні заметіль не завадили юннатам Донеччини взяти участь у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім», що проходив 17-18 березня в Краматорську та Волновасі.
«Найперше було слово
І розмовляли квіти
І цвів мак Україною
І шли віки
І були українці
І створилося
Слово
Українське».
(Сапеляк С.Є.)
Донецький обласний еколого-натуралістичний центр (заступник директора з НВР, керівник гуртка «Природа рідного краю» Лещенко І. А.) спільно з міською бібліотекою міста Лиман (завідувач бібліотекою Осіпова Т. І.) 27.02.2018 року провели навчально-виховний захід «Природа у творчості письменників Лиманщини» для вихованців гуртка «Природа рідного краю» школи-інтернату №34 Лиманської міської ради.
10 лютого 2018 року в м. Краматорськ Донецьким обласним еколого-натуралістичним центром була проведена ІІІ підсумкова науково-практична конференція учнівської та студентської молоді «Біологічні дослідження та винахідництво», з метою залучення молоді до науково-дослідної та експериментальної роботи у рамках Всеукраїнських конкурсів: «Юний дослідник», «Винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму», «Юний зоолог і тваринник», «Юний ботанік і рослинник», Міжнародного конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище»
що в зв’язку з карантином в м. Краматорськ підсумкова науково-практична конференція «Біологічні дослідження та винахідництво» відбудеться 10 лютого 2018 року
Вихованці гуртка «Природа рідного краю» школи-інтернату №34 та ЗОШ №4 Лиманської міської ради (керівник гуртка Лещенко І.А.) допомагають птахам — братам нашим меншим вижити взимку.
Донецький обласний еколого-натуралістичний центр в приміщенні центральної дитячої бібліотеки м. Краматорськ 26 грудня відкрив обласну виставку новорічних композицій «Замість ялинки – зимовий букет» та флористичну виставку-конкурс «Вифлеємська зірка» новорічно-різдвяного циклу.
15-17 грудня 2017 в м. Святогірськ в «ОДМСОК «Перлина Донеччини» Донецьким обласним еколого-натуралістичним центром був проведений обласний підсумковий фестиваль «Екологічними стежками рідної України». Екофест проводився з метою формування екологічної свідомості та екологічної культури підростаючого покоління, підготовка їх до дослідницької діяльності з еколого-натуралістичного напряму, підведення підсумків екологічних дослідницьких подорожей юннатів в рамках проекту щодо пропаганди охорони навколишнього середовища на тему: «Екологічними стежками рідної України».
Запрошує взяти участь в підсумковій науково-практичній конференції XVІ регіонального конкурсу «Ковиловий степ»,
яка відбудеться 18 листопада 2017 року
на базі Краматорської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 25 з профільним навчанням
(м. Краматорськ, бул. Хмельницького, 25).
І ось, нарешті настав довгоочікуваний день 6 листопада, коли ми сіли в потяг Краматорськ -Київ. Ніч проминула непомітно – ми в Києві! Нас зустрів величезний вокзал. А коли ми зайшли до станції метро, нашому подиву не було меж. Ескалатор, підземна залізниця та станції, які відрізняються одна від одної – нас вражало все! В столиці багато визначних місць, які варто побачити.
Обласна виставка-конкурс «Благовіст» почала свою роботу в приміщенні центральної бібліотеки м. Краматорська. Ця виставка проводиться щорічно з метою формування в дітей та молоді любові до національних традиції та культури пасхальної флористики, виховання дбайливого ставлення до оточуючого середовища.
Протягом 3-х днів на початку квітня в Краматорську проходив обласний фестиваль «Природничий калейдоскоп» присвячений 90-річчю юннатівського руху на Донеччині та 85-річниці з дня заснування Донецької області.
У неділю, 1 квітня, поблизу Слов’янська на схилах гори Карачун в урочищі Крутий Яр в рамках всеукраїнської акції «Майбутнє лісу – в твоїх руках» на Донеччині за ініціативою голови облдержадміністрації Павла Жебрівського відбулась обласна акція «Посади свою діброву». В пам’ять про загиблих захисників України представники ОДА, громадських організацій Донецької області, Донецького обласного еколого-натуралістичного центру висадили близько 10 тисяч саджанців дуба.