Хочу в Миколая щиро попросити
Роби добро — добром тобі воздасться.
І словом, й ділом в світ його неси.
І матимеш від того стільки щастя,
Тепла, любові, світла і краси,
Що світ нараз веселкою заграє,
І засиніють чисто небеса.
І серденько від щастя заспіває,
Відчуєш і побачиш чудеса.
Душа теплом наповниться по вінця
І ласкою чарівно зацвіте.
Немає в світі кращого гостинця,
Як зрозуміти правило просте —
Твори добро! І йди вперед сміливо
З теплом душі і ласкою завжди.
Бо це і є те найцінніше диво,
Яке тебе закриє від біди.
Надія Красоткіна
В наш час нелегко бути щасливим… Батьки, педагоги й інші фахівці, що працюють з підлітками, розуміють, що ані їм, ані самому юному поколінню не під силу змінити цей антагоністично налаштований до людини світ. Проте кожен із небайдужих людей може посприяти полегшенню душевного тягара тих, хто потрапив у пастку кризового стану безвиході і відчаю. Варто постаратися віднайти в собі сили і протягнути руку допомоги тим людям, що знаходяться на краю прірви, виявити до них таку необхідну доброту, співчуття і турботу.
Про необхідність виховання в дітей із малих років почуття доброти переконливо писав у своїх творах і В.О. Сухомлинський. Він підкреслював, що дитинство для дитини є природною школою сердечності. Це одне з найскладніших і найтонших виховних завдань сім’ї і школи. Ви покликані облагородити серце своєї дитини, одухотворити його поривання і бажання вищою людською красою – чуйністю, співчутливістю. З перших днів свідомого життя людині треба пам’ятати, що вона стане не тільки творцем матеріальних і духовних цінностей, а й сином чи дочкою старанних батьків, чоловіком, батьком. Помиляються ті батьки, які думають, що доброта і чуйність – природжені почуття. Ні, це не так. Дитину потрібно вчити робити добро.
Саме завдання виховання у дітей чуйності, сердечності, толерантності, співчутливості, доброти ставлять перед собою педагоги Донецького обласного еколого-натуралістичного центру та Піддубненської ЗОШ І-ІІІ ст. Великоновосілківської районної ради Донецької області. Вже п’ятий рік вони займаються благодійністю та залучають до цієї роботи своїх вихованців – учнів школи та гуртківців ДОЕНЦ. Активну участь беруть у акціях «Серце до серця», «Твори добро», але не обмежуються збором коштів, одягу, іграшок, продуктів харчування для дітей із Великоновосілківського центру тимчасового перебування неповнолітніх та центру реабілітації людей похилого віку у селищі Октябрське. По декілька разів на рік вони організовують поїздки у ці центри із концертами, намагаючись підключити до цих поїздок максимальну кількість учасників.
Ось і 17 грудня 2016 року діти поїхали із благодійною програмою до своїх друзів – дітей притулку, які залишилися без батьківського піклування, та до людей похилого віку із будинку пристарілих. Цю акцію провели разом із дорослими – Піддубненським сільським головою Ходосом Г.М., учителями Піддубненської ЗОШ Яровою Л.В., Луценко О.В., Куценком О.М., Коряк І.В., яка є і керівником гуртка ДОЕНЦ «Мистецтво нашого народу». Одним із організаторів таких благодійних поїздок є приватний підприємець Рєзник Р.М., до якої підключився і приватний підприємець Рязанцев Юрій, який не зміг залишитися осторонь і приїхав разом з дітьми.
Цього разу діти показували обряд Калити, що проводився у наших предків-слов’ян 13 грудня – на Свято Андрія – під час андріївських вечорниць. Діти познайомили присутніх із самим обрядом, а також із виставкою хлібних виробів, які використовувалися нашими предками у різноманітних звичаях та обрядах, звернувши увагу присутніх на ті звичаї, які збереглися до цього часу. Гуртківці вручили присутнім подарунки, а також передали вихованцям Центру одяг і продукти харчування від дітей із Харківського обласного ЦДЮТ, які провели в Харківській області акцію «Діти – дітям».
Хіба чекати плати за добро?
Нехай в руці зламається перо,
Нехай твоя зламається рука,
Що за добро добра собі чека!
Добро твориться просто – ні за так.
Так, як цвіте і опадає мак,
Як хмарка в’ється і сміється пташка,
Як трудиться мурашка-горопашка.
Хай сіє зерна скрізь метка рука,
І в океан добра тече ріка,
І не зросте із нього ковила…
Лиш так змагаймо океани зла…
Іван Драч
Гнибіда О.А., методист Донецького обласного еколого-натуралістичного центру
Свято чарівної казки в Смарагдовому містечку
Хочу в Миколая щиро попросити,
Щоб чарівна казка панувала в світі,
Щоб не обминула жодної хатини,
Бо її чекає з нетерпінням
Кожна дитина
До Дня Святого Миколая Смарагдове містечко м. Святогірськ відкрило резиденцію Святого Миколая, куди були запрошені діти з навчальних закладів Донецької області. Працівники ДОЕНЦ Лещенко І.А., Воронова О.В., Синевич Н.С., Базилєва Т.А., Антонов С.М. допомогли коригувати процес переміщення дітей у Смарагдовому містечку, резиденції Святого Миколая.
В резиденції, яка була оформлена мов чарівна казка, зустрічав дітей доброзичливий Святий Миколай. Діти розповідали йому про свої бажання, читали вірші, співали пісні «Ой, хто, хто Миколая любить», «Миколай, Миколай - ти до нас завітай», відповідали на питання з історії свята «Якої дати відмічається Свято Миколая», «Хто такий Миколай і чому він любить і захищає дітей», «Які новорічні свята в січні місяці», фотографувалися. Кожна дитина взяла участь у майстер – класах і зроблених з паперу янголяток, святкові аплікації, картинки, ялинкові прикраси отримали у подарунок. Пряники, які вони самі розмальовували і були їстівні куштували з задоволенням.
Територія Смарагдового містечка прикрашена яскравими гірляндами , різними героями з дитячих казок, ялинки всі засніжені і дійсно казка починається і всі дитячі мрії невідмінно збудуться. Кожен із нас може у цей святковий день стати для дитини Святим Миколаєм. Привітайте і поділіться подарунками з тими, хто їх не отримав. Робіть і даруйте добро.