Берестяне диво з Людмилою Шаповаловою
Наукові співробітники художнього музею м.Краматорськ ведуть ціленаправлену роботу щодо залучення відвідувачів до музею. Для цього використовуються різноманітні заходи, такі як виставки, зустрічі з художниками, майстер-класи.
Наукові співробітники художнього музею ведуть ціленаправлену роботу щодо залучення відвідувачів до музею. Для цього використовуються різноманітні заходи, такі як виставки, зустрічі з художниками, майстер-класи.
Ми стараємося, щоб не тільки краматорці, а й гості нашого міста знали про наш музей, його чудову колекцію та художників.
Чимало було зустрічей з художниками та майстрами декоративно-прикладного мистецтва. Наша основна аудиторія – школярі та студенти. Вони знайомляться з творчістю митців і беруть участь у майстер-класах.
21 січня такий захід було проведено для учнів 5 «б» класу ЗОШ №17 та їх батьків.
Присутні ознайомилися з виставками, які експонувалися в музеї, а потім їм було представлено майстра сучасного декоративно-прикладного мистецтва, викладача Донецького обласного еколого-натуралістичного центру Шаповалову Людмилу Василівну.
Всі з захопленням роздивлялися твори майстрині з кори берези (берести) та взнали секрети роботи з цим дивовижним матеріалом.
А потім діти і дорослі під керівництвом Л. Шаповалової виконали свій «твір мистецтва».
Треба відмітити, що учні ЗОШ №17 відвідують музей постійно. Окрім того наукові співробітники – часті гості у школярів: читають лекції, проводять екскурсії на базі пересувних виставок.
Класний керівник Ірина Олександрівна Чередниченко співпрацює з музеєм біля 8 років. На базі класу, яким вона керує, діє лекторій. ЇЇ учні знайомляться з образотворчим мистецтвом та створюють свої витвори мистецтва поза шкільної програми.
В подальших планах наукових співробітників – створення клубу юних друзів музею. Школярі будуть постійно відвідувати музей та вчиться проводити екскурсії.
Старший науковий співробітник Вєна Котлярова