Донський еколого-натуралістичний центр спільно з Донською дитячою бібліотекою для дітей провів низку заходів до Всесвітнього дня водно-болотних угідь
«Водно-болотні угіддя для зменшення впливу стихійних лих»- під таким гаслом у 2017 році відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь. Цей день покликаний привернути увагу громадськості й урядів різних країн світу до цінності водно-болотних угідь для підтримання стійкого розвитку нашої планети. Донський еколого-натуралістичний центр спільно з Донською дитячою бібліотекою для дітей розробив низку заходів до Всесвітнього дня водно-болотних угідь.
У період з 30.01 по 03.02 були проведені цікаві та змістовні еколого-натуралістичні заходи , підчас яких було акцентована інформація про водно-болотні угіддя , як природний засіб безпеки для допомоги населенню у протидії екстремальним погодним явищам, про відповідне управління водно-болотними угіддями місцевими громадами.У заходах прийняли активну участь вихованці та педагоги Донського ЕНЦ та активні читачі Донської бібліотеки для дітей .
З метою інформування вихованців, читачів та громадськості селища в фойє Донського ЕНЦ оформлено стенд «Всесвітній день водно-болотних угідь», де були презентовані еколистівки, фотоілюстрації, малюнки та розмальовки дітей, заочна вікторина «Знайди мешканців водно-болотних угідь». На заняттях гуртків педагоги провели цикл бесід та усних журналів «Всесвітній день водно-болотних угідь». Діти з інтересом прийняли участь у міні-майстер – класах, де вивчали видовий склад мешканців водно-болотних угідь, виготовляючи поробки та колажі з паперу. Інтегрований захід «Вода – джерело життя», підготовлений керівником гуртків ДЕНЦ Узун А.В та бібліотекарем Буніш В.Я., був присвячений Всесвітньому дню водно-болотних угідь, на який були запрошені вихованці гуртка «Юний ерудит», учні 7-У Донської ЗОШ І-ІІІ ст. (кл. кер. Колішенко О.Ф.), активні читачі дитячої бібліотеки. Під час заходу разом з керівником гуртків Анною Василівною Узун діти переглянули презентацію, під час якої велась бесіда про природні водойми нашої місцевості та їх важливість для місцевої громади – Кальчинське водосховище. Розглянули такі питання: флора і фауна водосховища; як утворилось Кальчинське водосховище; естетична та рекреаційна цінність водойми; використання водного об’єкту місцевою громадою. Під час перегляду відеоролика «Вода в організмі людини» торкнулися питання вмісту води в організмі людини, наслідки нестачі води в організмі. Відеоролик «Круговорот води в природі» допоміг пригадати різні стани води в природі. Приймаючи участь у цікаві ігрових завданнях «Водні жителі», «Річки, озера, моря та океани», « Вода в казках», діти пригадали казки, прислів’я та приказки, тему води в картинах видатних художників.
Головним підсумком виховних заходів до Всесвітнього дня було визначення необхідності вживати заходів для охорони та пропаганди сталого використання водно-болотних угідь.