Чи є в комара зуби або підсумки відкритої обласної інтернет-вікторини «Юний знавець фауни»
Відкритий обласний чемпіонат з інтернет-вікторин проводиться згідно Положення, зареєстрованого в Головному територіальному управлінні юстиції в Донецькій області 30.09.2016 № 90/2158, затвердженого наказом ДОН №338 від 12.09.2016.
Вікторина «Юний знавець фауни» проходила протягом січня-лютого.
Учасники вікторини (учні ЗОШ, вихованці ПНЗ, студенти ліцеїв, коледжів) виконували різні завдання: п’ять ігрових вправ з пошуком літер-коду, що з'являлися при повністю правильно виконаному завданні; тестування та міні-твору. У вправах треба було «Знайти відповідність між голосом тварини та його зображенням», «Визначити складові частини тваринної клітини», скласти пазл та визначити «Що це за свійська тварина?», «Розподілити птахів та тварин за їх поведінкою взимку», «За способами харчування визначити тварину». Правильне виконання кожної вправи оцінювалося в 10 балів. Правильне кодове слово: «Фауна». Всі, хто правильно відповів, а це майже 90% отримали 50 балів. Тестові питання оцінювалися автоматично. В творчому завданні треба було написати міні-твір подяку від імені будь-якої тварини своїй територіальній громаді. Подяка оцінювалася в 100 балів.
Читаючи твори учасників журі вікторини відмітило високий рівень креативності, співчуття та особистої відповідальності за «щасливе» життя тварин, які живуть поруч. Ось декілька з них:
«Вельмишановно громадо! Я Фазан звичайний, думаю, що Ви всі мене бачили і знаєте. А бачили Ви мене завдяки тому, що останнім часом на мене заборонили полювання. Я дуже Вам вдячний за те, що можу не кваплячись прогулюватись по своїй рідній землі і не боюсь за своїх пташенят. Щиро дякую Вам за турботу про наш рід. З повагою, пан Фазан.»
«Люди добрі. Цей лист незвичайний. Бо написали його ми- пташки вашого міста, які залишилися на зимівлю. Ми чули, що в усіх школах було запропоновано провести акцію "Допоможемо пташкам взимку". І вона дійсно відбулася. Скільки нових їдальнь для нас з'явилося у місті! Вони скрізь: на деревах, кущах, на підвіконні, балконах. Мешканці залюбки нас підгодовують, бо знають, що пташкам страшний не холод, а голод.
Дякуємо вашій громаді за турботливе ставлення до пташок.»
«Привіт, громадо, пишу тобі я, вовчиця. Дякую тобі, за те, що ти не вбиваєш мене, за те, що ти перестала полювати на мене та мою родину. Я щаслива, адже у мене є маленькі вовченята, яких треба вчити, як далі жити у світі. Ти зберігаєш весь наш рід. Дякую тобі. А ти, громадо, будь ввічливою і обережною... Успіхів тобі.»
Завдяки вашим творам журі конкурсу дізналося як живуть тварини у Бахмуті, Краматорську, Маріуполі, Часов Ярі, Волновасі, Білецькому, Білозерську, Добропіллі, Костянтинівці, Покровському, Костянтинівському, Добропільському, Волноваському, Великоновосілківському, Мар’їнському, Мангушському районах нашої області.
Всього в вікторині взяли участь 705 учасників. Чекайте наступну вікторину «Юний знавець флори». Чемпіонів буде обрано за результатами двох вікторин.
Успіхів!