Міжнародний день птахів проходить щорічно в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і не випадково саме у квітні. 1 квітня 1906 підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів — це не тільки річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель. За традицією в цей час в очікуванні пернатих розвішуються шпаківні, дуплянки та інші «пташині будиночки». Повернення птахів святкується також як прихід весни. Вперше цей день, як масове дитяче свято, стало проводитися в Сполучених Штатах Америки. Організатором виступив педагог з містечка штату Пенсильванія. Незабаром його підтримала одна з популярних газет «Пітсбургська телеграфна хроніка», яка стала популяризувати це свято. Юннати Донеччини радо беруть участь у святкуванні Дня зустрічі птахів. Заходи проходять майже по всіх навчальних закладах області: в Краматорську і Лимані, Мирнограді і Маріуполі, Костянтинівці та Торецьку…
Краматорськ
21 березня свято відбулося в Краматорському навчально-виховному комплексі (ЗОШ№32-ДНЗ). Ця школа – базова для Донецького обласного еколого-натуралістичного центру, тут працюють гуртки ДОЕНЦ. Свято проходило цілий день для дітей різних вікових категорій: від первачків до випускників.
Протягом заходу діти дізнавались багато цікавої інформації, звучали чудові віршів і вислови про птахів. Птахи завжди були не тільки об’єктами вивчення в біології, з давніх-давен про них співали пісні, складали легенди, прислів’я. Тому на святі діти продемонстрували свої вміння в читанні віршів. Також співали пісні про птахів та інсценували казки.
Для розширення знань з теми свята було продемонстровано декілька пізнавальних відео фрагментів. І щоб закріпити знання юні захисники природи брали участь у командних змаганнях. Конкурсними завданнями було: розгадування ребусів, загадки, прослуховування аудіо записів із голосами птахів, відео загадки та інші.
Завершенням заходу став танець-флешмоб.
На святі були присутні представники Регіонального ландшафтного парку «Краматорський», адміністрація Донецького обласного еколого-натуралістичного центру.
Кращі знавці птахів отримали від гостей подарунки від РЛП «Краматорський».
У ЗОШ І-ІІ ст. № 21 Торецької міської ради Донецької області в акції «День зустрічі птахів» взяли участь 129 учнів та 16 педагогів. Під час акції школярі розвішували шпаківні та дуплянки (9 штук), учні 2 класу склали меню для птахів розрахували кількість зерносуміші для одного птаха. Склали альманах «Птахи, що мешкають в ореолі нашої школи». Активісти школи Шпора Тетяна та Ліфинський Іван організували конкурс плакатів-листівок серед учнів школи, що пропагували гуманне ставлення до птахів. 29.03.2017 р. вчитель біології Білик Раїса Миколаївна провела свято «День зустрічі птахів» для учнів 5-9 класів.
Учень 8 класу Муха Микита власноруч виготовив дуплянку та разом з вчителем трудового навчання Парімоновою Тетяною Григорівною створили ролик «Майстер-клас «Дуплянка за 7 кроків»».
Відео YouTube
Мар’їнський район
ПТАШОК ВИКЛИКАЄМО ДО РІДНОГО КРАЮ
Ось і дочекались ми ніжних обіймів ласкавого сонечка, п’янких пахощів природи, радісного щебетання птахів. Саме їх, дзвінких провісників весни,вітали гуртківці Катеринівської ЗОШ ( керівники гуртків Мар’їнської райСЮН Валянтік В.В. та Куча Т.А) та гуртківці Павлівської ЗОШ ( керівник гуртків Корнєєва О.О.)
Напередодні свята у школах була організована виставка малюнків.
Цікаві вистави, інсценівки про птахів з яскравим виконанням українських народних веснянок та пісень. В Катеринівській ЗОШ змагались команда «Ластівка»та команда «Шпаки» в конкурсах «Птахи-непосиди», «Збираємо прутики, щоб збудувати гніздо», «Пташині мандри». По закінченню свята діти вирушили до парку школи, де на них чекали цікаві вікторини та жваві ігри про птахів. Із великим задоволенням гуртківці початкових класів разом із старшокласниками розмістили «нові будиночки» для своїх пернатих друзів. Закінчили свято закликами-хороводом до весни «Щебетала пташка».
Юні орнітологи Єлизаветівської ЗОШ ( керівник гуртків Костіна В.П.) вели спостереження за пташками і фіксували в щоденниках спостережень.
Сподіваємося, що завдяки щирим дитячим турботам, птахів у нашому краї буде все більше і більше.
Сьогодні свято присвячено зустрічі птахів – наших близьких сусідів, які споконвіку живуть поруч із людьми. Птахи – охоронці природи. Вони приносять користь людині, рятуючи її сади і городи від шкідників, а ще – радість своєю присутністю, співом. Наша Батьківщина прекрасна у будь яку пору року, - вона чарує око то яскравими барвами літа, або золотої осені, то казковою красою зими і буйним цвітінням весни. Але найгарніший куточок природи залишається мертвим,якщо його не оживляють птахи. Вони найкраща прикраса парків,садів, своїм яскравим забарвленням, дзвінкою піснею роблять природу радісною та приємною. Як можна уявити собі весну без стуку дятла, або без пісні жайворонка, без цвіркування горобців.
Напередодні Міжнародного дня зустрічі птахів в загальноосвітніх навчальних закладах Покровського району відбулися цікаві та пізнавальні заходи.
В Миколаївській школі під керівництвом вчителя біології та хімії Махотенко Т.Ф. будо організовано і проведено пропагандистську роботу щодо інформування учнів та батьків про роль птахів в природі і житті людини, а також організували свято «Пташок викликаємо до рідного краю» та створили презентацію «Допоможи пернатим друзям!». Старшокласники виготовили шпаківні та розвісили їх на деревах шкільного подвір’я.
Клуб «Еколог» Новотроїцької школи під керівництвом Емець А.М. проели для учнів початкових класів зоокалейдоскоп «Усе про друзів наших - птахів» Мета, якого показати значення птахів у природі та житті людини, формувати переконання учнів у необхідності допомоги птахам, прищеплювати дітям любов до рідного краю, виховувати у дітей дбайливе ставлення до природи.
Вчитель початкових класів Петрівського НВК Тещинська В.М. разом із своїми майбутніми першокласниками створили мальовниче пано «Зустрічаймо весну».
Цікаве свято пройшло і в Новоекономічному дошкільному навчальному закладі «Сонечко»
Учні початкових класів Удачненської школи разом з вихованцями гуртка «Географічне краєзнавство» (керівник Перова Н.М.) організували пташину галерею.
Вихованці КПНЗ «райСЮН» також не залишилися осторонь. На базі Піщанського НВК, де працюють гуртки «Юні друзі природи», «Природа рідного краю» та «Юні рослинники» (керівник Константінова Р.В.) пройшло свято зустрічі пернатих друзів
«Летять, пливуть у млі
Шовкові й сизопері птиці
Із континентів чорної землі
У рідні гнізда на свої криниці.»
«Гніздечко вити – життя любити» - така тема свята, яке пройшло на базі Гришинського НВК в гуртку «Природа рідного краю» (керівник Коврижко О.О.).
А Козаренко В.І., керівник гуртків «Лікарські рослини» та «Студія екологічного дизайну», що працюють на базі Гродівської школи запросила вихованців до пташиної літературної вітальні. Діти з задоволенням згадували вірші про птахів, змагалися у відгадуванні загадок, намагалися за допомогою прислів'їв створити цікаві колажі.
Птахи – наші надійні помічники. Якщо ми будемо берегти їх, вони захистять наші біоценози від загибелі. Для цього треба робити не так уже й багато – не вбивати птахів, не руйнувати їхні гніздування. Тож будемо друзями для птахів, а не їх ворогами. ФОТО